Pradžia Teritorija
Teritorija

Uredijos teritorija

Marijampolės miškų urėdijos administruojamoje teritorijoje urėdijos valdomi miškai užima 81,0 % ir 19,0 % privatūs miškai. Miškų urėdijos plotas 26,7 tūkst. ha, iš jų 4,1 tūkst. ha rezervuoti nuosavybės teisių atstatymui. Urėdija suskirstyta į 7 girininkijas ir 16 eiguvų. Vidutinis girininkijos plotas yra 3,6 tūkst. ha, eiguvos- 1,6 tūkst. ha. 

 2013 m. sausio 1 d. nuosavybės teisė į mišką Marijampolės miškų urėdijos teritorijoje atstatyta 3095 savininkams, kurių valdomas miškų plotas užima 6,32 tūkst. ha. Vidutinis privataus miško savininko valdos dydis yra 2,04 ha. 

Marijampolės miškų urėdijos teritorijoje: 
Rezervatiniai miškai užima 1 028 ha plotą, 
Specialiosios paskirties miškai- 3484 ha, iš jų draustinių miškai- 2682 ha ir rekreaciniai miškai- 225 ha, 
Apsauginiai miškai- 3200 ha, iš jų draustinių miškai- 814 ha, 
Ūkiniai miškai- 13316 ha. 

Urėdijos teritorijoje taip pat įsikūręs Vištyčio regioninis parkas (10,1 tūkst. ha), į kurį patenka 5078 ha miškų urėdijos teritorijos, ir Žuvinto biosferinis rezervatas (18,5 tūkst. ha), į kurį patenka 5319 ha miškų urėdijos teritorijos. 

 Urėdijoje inventorizuota 95 kertinės miško buveinės. Inventorizuojant kertines buveines registruotos ir saugomų paukščių lizdavietės, kurios paskutinį kartą buvo registruotos 1999 metais. Šiuo metu urėdijos teritorijoje peri juodieji gandrai, mažieji ereliai rėksniai, suopiai, sketsakaliai, pelėsakaliai, vištvanagiai, juodieji pesliai, gervės. Taip pat aptiktos augalų įrašytų į raudonąją knygą radimvietės: europinio miežvienio, gebenės lipikės, plūduruojančiojo ričiokarpio, krūmelinio vikio, stačiojo atgirio, tuščiavidurio rūtenio, geltonžiedžio pelėžirnio, pelkinės šindros, meškinio česnako, miškinės mėtos, miškinės varnalėšos, miškinės dirsės ir daugelio kitų. 

 Apie 14,1 tūkst. ha plote įkurti profesionalios medžioklės plotai, kuriuose yra apie 2,7 tūkst. ha miškų, 11,3 tūkst. ha laukų ir krūmynų, 0,1 tūkst. ha vandens telkinių. Juose kvalifikuoti darbuotojai rūpinasi medžiojamosios faunos gausinimu ir apsauga, bei komercinių medžioklių organizavimu Lietuvos ir užsienio medžiotojams. Šiuose plotuose medžiotojai sumedžioja tauriųjų elnių, stirnų, danielių, šernų, kiškių, lapių, mangutų ir daugelį medžiojamų paukščių.

 

Grįžti atgal


 

 

 

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian