Pradžia Naujienos Šiemetinis Rūšių ralis skirtas Dzūkijos gamtos vertybėms
Šiemetinis Rūšių ralis skirtas Dzūkijos gamtos vertybėms
Ketvirtadienis, 11 Gegužė 2017 08:12

Paskutinįjį gegužės savaitgalį Veisiejų regioniniame parke vyksiantis Rūšių ralis – tai draugiškos varžytuvės gamtoje, skirtos aptikti kuo daugiau gyvų organizmų rūšių. Šis renginys kasmet sutraukia dešimtis gamtininkų ir mėgėjų – nuo gebančių pažinti 70 samanų rūšių iki painiojančių vapsvą su laumžirgiu.

Į šiemetinį Rūšių ralį komandos – nuo 3 iki 5 žmonių – kviečiamos registruotis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Su jo programa galima susipažinti Veisiejų regioninio parko tinklalapyje.

Ralis vyks dvi dienas. Tačiau ir vos per vieną parą gamtoje galima aptikti beveik 700 augalų, gyvūnų, grybų, vabzdžių ir kitų gyvų sutvėrimų rūšių. Tuo jau įsitikino ankstesnių Rūšių ralių dalyviai.

Rūšių ralis kasmet organizuojamas vis kitoje šalies vietoje ir suteikia progą pažinti skirtingų regionų gamtos ypatybes. Pirmą kartą jis buvo surengtas vienoje vertingiausių Lietuvos girių – Punios šile, antrą kartą – Margupio botaniniame draustinyje, trečiąkart ralio dalyviai traukė į šiaurę ir žvalgė Renavo (Mažeikių r.) dvaro prieigas, o pernai susipažino su Labanoro regioninio parko gamtos turtais.

 

Komunikacijos skyrius

Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
 
 
 

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian

Naujienų prenumerata