Pradžia Naujienos Dar viena 90 mln. eurų injekcija daugiabučių renovacijai
Dar viena 90 mln. eurų injekcija daugiabučių renovacijai
Ketvirtadienis, 16 kovas 2017 09:31

Šiandien Europos investicijų bankas (EIB) ir „Šiaulių bankas“, tęsdami bendradarbiavimą, pasirašė naują sutartį dėl 90 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo seniems daugiabučiams Lietuvoje renovuoti. Iš jų 60 mln. eurų skiria „Šiaulių bankas“. Ši finansinė injekcija padės atnaujinti ne mažiau kaip 9 tūkst. butų ir jų gyventojams sumažinti sąskaitas už šildymą.

„Daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimas tiesiogiai prisideda prie tvaraus mūsų ekonomikos vystymosi – padeda sutaupyti daugiau kaip pusę šildymui naudojamos energijos, gražinti aplinką ir gerinti oro kokybę. Neabejotinai tai dar vienas žingsnis racionalesnio gamtos išteklių vartojimo link“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

ES programos „Jessica II“ fondo, kurį valdo EIB, lėšos skiriamos daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. „Šiaulių bankas“ pirmasis Lietuvoje tapo EIB partneriu, teikiančiu lengvatines paskolas šiam tikslui.

Kaip sako EIB viceprezidentas, atsakingas už paskolas energetikos srityje, Andrew McDowell, sėkmingas programos „Jessica“ lėšų panaudojimas Lietuvoje prisideda kuriant darbo vietas ir mažinant anglies dioksido išmetimus. Ši programa padeda siekti klimato kaitos mažinimo tikslų ir tiesiogiai pagerinti daugelio šalies žmonių gyvenimo kokybę.

 

Komunikacijos skyrius

Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
 
 

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian

Naujienų prenumerata