Pradžia
Informacija apie VĮ Marijampolės miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projekto keitimą
Ketvirtadienis, 19 Spalis 2017 08:12

Nuo 2017 m. spalio 26 d. visuomenei pristatomas VĮ Marijampolės miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projekto keitimas. Projekto organizatorius – VĮ Marijampolės miškų urėdija, Vilkaviškio g. 71, LT – 68136 Marijampolė, tel. (8 343) 91300, faks. (8 343) 91763, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Projekto rengėjas – VĮ Valstybinis miškotvarkos institutas, Pramonės pr. 11a, LT – 51327 Kaunas, tel. (8 37) 490235, faks. (8 343) 490233, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , interneto svetainė – www.lvmi.lt.

Skaityti daugiau...
 
Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti
Trečiadienis, 18 Spalis 2017 08:12

Niūriaspalviam auksavabaliui, vienam rečiausių vabalų Europoje, išsaugoti Lietuvoje skirtas specialus projektas. Didžiąją dalį jam įgyvendinti reikiamų lėšų (1,38 mln. eurų) sudarys ES programos „LIFE+“ parama (1,03 mln. eurų). Likusi suma bus skirta iš valstybės biudžeto (316,9 tūkst. eurų) ir projekto partnerių (27,88 tūkst. eurų).

Skaityti daugiau...
 
Prasideda aktyvusis medžioklės sezonas
Penktadienis, 13 Spalis 2017 08:12

Sekmadienį, spalio 15-ąją, prasideda aktyvusis medžioklės sezonas. Nuo tos dienos leidžiama medžioti žvėris juos varant. Tai būdas, kai medžiojamieji gyvūnai išvaromi į medžiotojų liniją. Iki sezono pradžios vyko selektyvi kanopinių žvėrių medžioklė, daugiau dėmesio skiriant patinų atrankai.

Skaityti daugiau...
 
Pokyčiai valdant valstybės turtą – jau netrukus
Penktadienis, 13 Spalis 2017 08:11

„Jau kitų metų pradžioje iš esmės pasikeis Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų nekilnojamojo turto valdymas – siekdami, kad jis būtų naudojamas kuo racionaliau, ir taupydami valstybės lėšas, dalies jo atsisakysime“, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Skaityti daugiau...
 
Fotogrametrinio metodo naudojimas VĮ miškų urėdijose tampa įprastu
Ketvirtadienis, 12 Spalis 2017 08:11

Šių metų spalio 10 d. VĮ Ukmergės miškų urėdijoje vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Generalinės miškų urėdijos, VĮ miškų urėdijų specialistai ir išmaniosios fotogrametrinio apvaliosios medienos matavimo metodo programos kūrėjų atstovai.
Pasitarimo metu mobiliosios aplikacijos kūrėjai pristatė fotogrametrinio apvaliosios medienos matavimo metodo programos atnaujinimus, iš kurių bene svarbiausias – tai automatinis matuojamos medienos rietuvės kontūro  nustatymas.  Anksčiau programoje reikėjo žymėti visus taškus aplink rietuvę rankiniu būdu, tačiau dabar to daryti nebereikia. Naujausioje programos versijoje rietuvės paviršius yra aptinkamas automatiškai ir aplink šį paviršių yra nubrėžiami kontūrai taip pat automatiškai. Dėl šios funkcijos išvengiama subjektyvių medienos matavimo klaidų iš  naudotojo pusės. Be to, būtina pažymėti, kad po įdiegtų atnaujinimų medienos rietuvių matavimų darbai atliekami dar paprasčiau ir greičiau. Sekantis laukiamas atnaujinimas - mobiliosios aplikacijos gautų medienos matavimo duomenų importavimas į urėdijų buhalterinę programą „Miško skaita“.

Skaityti daugiau...
 
Ekstremali padėtis ir Lietuvos miškuose
Ketvirtadienis, 12 Spalis 2017 08:10

Dėl liūčių Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 781 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ visoje šalyje buvo paskelbta ekstremali situacija. Nors pagrindinė ekstremalios situacijos paskelbimo priežastis yra užlieti ūkininkų laukai, tačiau neabejotina, kad neįprastai didelis kritulių kiekis sutrikdė ir VĮ miškų urėdijų veiklą dėl užmirkusių miškų bei neįvažiuojamų miško kelių. Atsižvelgdama į tai, Generalinė miškų urėdija raštu kreipėsi į VĮ miškų urėdijas, ragindama imtis priemonių, kad sutartinių įsipareigojimų vykdymas tais atvejais, kai jis neįmanomas dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, būtų atidėtas.

Skaityti daugiau...
 
NMA: Miškų projektams paramos lėšų pakanka
Trečiadienis, 11 Spalis 2017 08:10

Rugsėjo 29 d. buvo paskutinė paraiškų gauti paramą pagal su miškais susijusios Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės tris veiklos sritis teikimo diena. Nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 29 d. miškininkai galėjo teikti paraiškas pagal KPP priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritis ,,Miško veisimas“, „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“, „Investicijos į miškininkystės technologijas“. Nacionalinė mokėjimų agentūra supažindina su paraiškų surinkimo rezultatais.  Prašoma paramos suma pagal paminėtas veiklos sritis neviršijo skirtosios.

Skaityti daugiau...
 
Kormoranų gausos reguliavimas Lietuvoje – specialistų akimis
Antradienis, 10 Spalis 2017 08:11

Trečiadienį, spalio 11 d., 10 val.  Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius) kviečiama konferencija didžiojo kormorano gausos reguliavimo priemonėms ir efektyvumui aptarti.

Skaityti daugiau...
 
Meškėnas atsibastė iki Žuvinto
Antradienis, 10 Spalis 2017 08:10

 

Žuvinto biosferos rezervate aptikta nauja, iki šiol neregistruota žinduolių rūšis - paprastasis meškėnas Procyon lotor. Žvėrelį rezervato reindžeris rado žuvusį po susidūrimo su transporto priemone pakelėje šiauriniame rezervato pakraštyje, ties pat Dzūkijos ir Suvalkijos riba spalio pradžioje. Įmitęs suaugęs patinas svėrė beveik 9 kg – kone maksimalaus svorio, kiek gali priaugti.

Skaityti daugiau...
 
Europos miškų savaitė skirta miško vertybėms pagarsinti
Pirmadienis, 09 Spalis 2017 08:10

Aplinkos ministerija kviečia ir gamtos mylėtojus, ir jaunuosius miško bičiulius jau vykstančių renginių metu pažymėti šiandien prasidėjusią ketvirtąją Europos miškų savaitę. Šios savaitės tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į miškų ekonomines, socialines ir aplinkosaugines vertybes, miškų sektoriaus indėlį į žaliąją ekonomiką. Pagrindiniai renginiai vyks Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 1 iš 10

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian

Naujienų prenumerata

feed-image RSS naujienos