Pradžia
Patvirtinta būsimos Valstybinių miškų urėdijos valdyba
Monday, 11 December 2017 08:13

Šiandien aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu patvirtinta Valstybinio miškotvarkos instituto valdyba. Ši valstybės įmonė, vykdant valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką, bus reorganizuota į VĮ Valstybinių miškų urėdiją.

Read more...
 
Valstybės atkūrimo šimtmečiui – knyga apie naujus ir retus paukščius Lietuvoje
Wednesday, 06 December 2017 08:11

Ką tik išleistos knygos „Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje“ autoriai – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys ir žinomi šalies ornitologai Saulius Karalius ir Liutauras Raudonikis – ją skyrė mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šioje knygoje pateikti pastarojo šimto metų laikotarpio išsamūs duomenys apie visas retas ir naujas šalyje paukščių rūšis

Read more...
 
Miškininkų organizuojama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ 11 kartą džiugins Lietuvos žmones
Wednesday, 06 December 2017 08:10

Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 miškų urėdijų organizuojama tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ – tai vienas gražiausių ir labiausiai pavykusių miškininkų bendruomenės renginių. Kiekvienais metais į šakų dalinimo vietas suplūsta tūkstančiai žmonių. Akcija ypač džiaugiasi senjorai ir mažiau uždirbantys žmonės. Parnešę namo miškininkų dovanotą žaliaskarės šaką, sutaupytus pinigėlius jie gali išleisti artimųjų dovanėlėms ar šventinėms vaišėms.

Read more...
 
Naujai vabalų rūšiai iš Baltijos gintaro – Lietuvos vardas
Tuesday, 05 December 2017 08:13

Šiandien, pirmąją kalendorinės žiemos dieną, visai nepanašu, kad greitai sulauktume tikro ledo ir sniego dangos. Tačiau prie žmonių namų jau renkasi tie paukščiai, kurie neišskrido ir sėsliai gyvens iki pavasario.

Read more...
 
Paukščių globa – ne pramoga, o įsipareigojimas
Tuesday, 05 December 2017 08:12

Šiandien, pirmąją kalendorinės žiemos dieną, visai nepanašu, kad greitai sulauktume tikro ledo ir sniego dangos. Tačiau prie žmonių namų jau renkasi tie paukščiai, kurie neišskrido ir sėsliai gyvens iki pavasario.

Read more...
 
Privačių miškų savininkams – apie leidimus kirsti mišką ir jų išdavimo tvarką
Tuesday, 05 December 2017 08:11

Aplinkos ministerija kviečia privačių miškų savininkus į nemokamus nuotolinius mokymus. Tai puiki galimybė neišėjus iš namų gauti reikiamų žinių ir miškininkystės specialistų atsakymus į rūpimus klausimus. Gruodžio 8 d. 14 val. vyks mokymai apie leidimus kirsti mišką ir jų išdavimo tvarką.

Read more...
 
Aukcionuose parduotas beveik visas valstybiniuose miškuose pasiūlytas žaliavinės medienos kiekis
Tuesday, 05 December 2017 08:10

Šių metų lapkričio 28 d. Apvaliosios medienos elektroninėje pardavimų sistemoje (AMEPS) baigėsi medienos aukcionai 2018 m. I pusmečio pusmetinėms bei ilgalaikėms apvaliosios medienos ir (ar) miško kirtimo atliekų pirkimo – pardavimo sutartims sudaryti.
Aukcionuose VĮ miškų urėdijos pasiūlė parduoti 904,7 tūkst. kubinių metrų apvaliosios medienos bei 87,9 tūkst. kubinių metrų miško kirtimo atliekų. Medienos pirkėjai aukcionuose nupirko 99,5 proc. pasiūlytos parduoti medienos.
Vidutinė aukcionuose nupirktos apvaliosios medienos kaina, lyginant su šių metų trijų ketvirčių vidutine kaina, padidėjo 19,7 proc. ir pasiekė 47,9 Eur/m³. Daugiausiai padidėjo pušies popierrąsčių (44,4 proc.), eglės popierrąsčių (43,0 proc.), miško kirtimo atliekų (39,0 proc.), plokščių medienos (32,1 proc.), pušies pjautinųjų rąstų (19,3 proc.), beržo pjautinųjų rąstų (16,2 proc.) bei eglės pjautinųjų rąstų (12,3 proc.)  kainos. Nė vieno apvaliosios medienos sortimento kaina aukcionuose nesumažėjo.

Read more...
 
Sudarytos galimybės visiems įsigyti medienos konkurencijos sąlygomis
Friday, 01 December 2017 08:13

Šiandien Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos parengtą Prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir miško kirtimo liekanomis tvarkos aprašą ir nustatė reikalavimus elektroninės medienos pardavimo sistemos administratoriui.

Read more...
 
Medienos rizikos vertinimai
Wednesday, 29 November 2017 08:11

Paskelbti nauji medienos rizikos vertinimai, kuriuos atliko tarptautinė organizacija NEPCon, per specialiai tam sukurtą platformą „Sourcing Hub“ padeda įmonėms įgyvendinti rinkos reguliavimo, tokių kaip ES medienos reglamento deramo patikrinimo reikalavimus. Jame pateikiama nelegalios medienos gamybos ir prekybos rizikos įvertinimai 62 šalyse, apimantys 87 % pasaulio medienos produkcijos. Europos Sąjungoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Australijoje įstatymai reikalauja, kad įmonės sumažintų medienos, kuri kirtimo šalyje buvo neteisėta, tiekimą į rinką.

Read more...
 
Apie įsipareigojimus įgyvendinant miškų projektus
Wednesday, 22 November 2017 08:11

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama padėti miškininkams išvengti galimų nuobaudų dėl netinkamo projektų paramos lėšomis įgyvendinimo, parengė patikrų vietoje metu tikrinamų įsipareigojimų ir reikalavimų gaires.

Read more...
 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 12

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian

Naujienų prenumerata

feed-image RSS naujienos