Pradžia
Vieni – saugo, kiti – niokoja
Friday, 23 June 2017 08:12

Vasarai įsibėgėjant, labai gausėja lankytojų šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Šių parkų apsaugai ir priežiūrai, jų pritaikymui lankyti reikia nemažai lėšų. Dalis jų surenkama už saugomų teritorijų lankytojo bilietus. Šiuos bilietus žmonės įsigyja savanoriškai, kad prisidėtų prie vertingiausių šalies gamtos kampelių puoselėjimo. Praėjusią vasarą saugomose teritorijose buvo nupirkta daugiau kaip 100 tūkstančių lankytojo bilietų.

 
Read more...
 
TIMBETER- medieną galima matuoti rietuvėse, sunkvežimyje ar konteineriuose
Friday, 23 June 2017 08:11

Pagrindinė programos „Timbeter“ funkcija – medieną išmatuoti greitai ir tiksliai. Programos kūrėjų tikslas – padėti atsikratyti sudėtingų, ilgai trunkančių rankiniu būdu atliekamų medienos matavimų ir išvengti nesusipratimų dėl apskaičiuotų medienos kiekių.

 
Read more...
 
Apgaulingas grožis: šiuos augalus reikia naikinti
Friday, 23 June 2017 08:10

Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad dabar pomiškiuose baltais žiedais apsipylusios varpinės medlievos Lietuvoje yra invazinė rūšis ir jas reikia naikinti. Šie aukšti, iki 6-8 m aukščio, krūmai dažnai auginami kaip dekoratyvūs ir vertingi, o iš jų uogų, pramintų „razinkomis“, verdamos uogienės.
 
Read more...
 
Siūloma miškų ūkinį valdymą ir kontrolę atskirti deleguojant Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms
Thursday, 22 June 2017 08:11

Seimo narys Viktoras Rinkevičius, Lietuvos valsteičių žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas, š.m. gegužės viduryje raštu kreipėsi į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, LR Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir LR Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį kviesdamas priimti ryžtingus sprendimus dėl valstybinio miškų valdymo: atskirti miškų ūkinį valdymą ir aplinkosauginę kontrolę ir perduoti skirtingoms institucijoms (t.y. Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms). Šiuo metu mūsų portalo žiniomis ministerijų tarnautojai jau pateikė atsakymus į šį siūlymą. Bent jau Aplinkos ministerijos pozicija -kad funkcijų perskirstymas yra netikslingas. Ar politiko V.Rinkevičiaus iškelta idėja išsivystys į platesnę diskusiją- parodys laikas.

Read more...
 
Autoritetai – už miško naudojimą
Thursday, 22 June 2017 08:10

Didžiausi Suomijos miškų ir vadybos mokslų autoritetai, dalyvaujantys Suomijos Klimato kaitos komisijos (Finnish Climate Change Panel), kuri yra pagrindinė  miškų naudojimo klimato poveikiui nusakyti platforma, darbe, paskelbė naujausius teiginius apie ateities miškų naudojimą. Esminė teiginių tezė yra  tokia – jei nebus palaipsniui didinamas miškų naudojimas, šios šalies miškai taps didžiausiu anglies dioksido absorbentu, o tai priešingas poveikis kovoje prieš klimato kaitą. „Vadinasi, reikia ženkliai  didinti miškų naudojimą, tačiau net jei miško kirtimų apimtys padidės, tai vis tiek bus nepakankamos priemonės“, apibendrina Helsinkio universiteto mokslininkas Tuomo Kalliokoski.

Read more...
 
« StartPrev1234567NextEnd »

Page 1 of 7

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian

Naujienų prenumerata

feed-image RSS naujienos